3 טכנולוגיות מלונאיות חכמות שלא יותירו את האורחים שלכם אדישים

3 טכנולוגיות מלונאיות חכמות שלא יותירו את האורחים שלכם אדישים
ויעלו את רייטינג המלון ברשת

הטכנולוגיה כבר שינתה לגמרי את פני עולם המלונאות. כאשר אט אט מתחילים להיעלם להם מפתחות החדרים בדמויות כרטיסי הפלסטיק ופעמון דלפק הקבלה נותר כרהיט נוסטלגי, טרנדים של טכנולוגיות חכמות כבר הולכים ומתעצמים בקרב המלונות המובילים בעולם – כשהם מתוכננים היטב לטובת העצמת חוויית הלקוח והתאמה אישית של המלון ושירותיו – להרגלים ולציפיות החדשים של האורחים.

מספר רשתות נחשבות בעולם כבר החלו בהטמעת טכנולוגיות בית חכם בחדרים, הוספת פיצ’רים מבוססי אינטרנט ואפליקציות סמארטפון – על מנת להעניק לאורחיהם חוויית שהות יוצאת דופן, ובכך, ליצור ייתרון מובהק על פני המתחרות בציוני הרייטינג ובחוות הדעת שלהן ברשת.

אינטרנט אלחוטי מלונאי חכם

האינטרנט האלחוטי במלון הוא כבר מזמן אינו “NICE TO HAVE” עבור אורחים. האורחים מתייחסים לשירות האינטרנט האלחוטי כשירות חובה ובחינם – מהרגע בו הם נכנסים למלון.

הם מטיילים עם המכשירים האהובים שכבר מזמן הפכו להיות חלק בלתי נפרד מכף היד שלהם (והחיים שלהם בכלל), עם טאבלטים, מחשבים ניידים (ואפילו שעונים חכמים) וחיבור לאינטרנט אלחוטי אמין ומהיר הפך להיות אחד מהתנאים אשר הם מצפים לקבל מבית המלון כמובן מאליו.

על פי סקרים אחרונים בתחום נמצא כי חשיבותו של הווייפיי כקריטריון תומך החלטה לגבי בחירת בית המלון – הנו במקום השלישי לאחר מיקום המלון והמחיר.

אין זה משנה אם שהותם קצרה או אפילו קצרה מאוד במלון (כמו ביקור באירוע, למשל), אורחים מצפים להתחברות מהירה ללא כל הפרעות, וכיום יותר ויותר בתי מלון שכבר הבינו זאת משקיעים במערכות אינטרנט אלחוטי מלונאיות מתקדמות וחכמות יותר על מנת לרצות את צרכים אלו.

בית המלון בכף היד

אם נהיה כנים, כיום, אין כמעט דבר שאנשים אינם מבצעים דרך הסמארטפון, ואין ספק שענף המלונאות קצת נותר מאחור בתחום זה בשנים האחרונות.

חישבו על זה כך – אנו חיים בעידן בו אנשים מעדיפים לסמס טקסטים על פני לדבר בטלפון, אוהבים לשתף את חוויותיהם בעת החופשה או הנסיעה, אם הן טובות יותר או פחות, מצפים לאתר בקלות את המידע לגבי המקום אליו הם מגיעים – והכל דרך הסמארטפון שלהם. הם אפילו משתמשים ב-3 או 4 אפליקציות רק כדי להגיע למלון.

כיום בעלי ומנהלי בתי מלון כבר החלו להבין כי אין להם מנוס מלהעלות את המלון שלהם על פלטפורמת המובייל. פרט לכוח העצום הגלום בחיבור המתמיד לכף היד של האורח, עצם התאמת התקשורת עמו והאפשרויות הניתנות לו “לשלוט” בחווית השהות שלו מרגע הזמנת החדר ועד שהוא עוזב אותו – מעלים משמעותית את שביעות הרצון שלו.

בידור באמצעות טלויזיות חכמות

על פי דו”ח הטרנדים של “סמית’ מיקרו סופטוור” הנקרא “העתיד של בידור חדר בית המלון” – החלה מגמה הולכת וגדלה של אורחים אשר מנתקים כל נורה או מכשיר המחובר לשקעים בחדר ומחברים לשקעים אלו את מכשיריהם שלהם לטובת בידור (ואיך לא… טעינה).

האורחים היום מביאים את הבידור שלהם יחד איתם ומצפים להשתמש בו היכן שהם נמצאים. 

בסקר מוקדם יותר של אותה החברה נמצא כי 81% מהנסקרים הביעו רצון לגשת לתכני וידאו דרך הסמארטפון שלהם, ו-55% אמרו כי קיום פתרון לצורך הזה במלון בהחלט ישפיע על החלטתם בבחירת המלון.

תכל'ס

טכנולוגיות “בידור מותאם אישית” החלו להפוך חשובות יותר ויותר, לא רק עבור יעילות תפעולית של בתי מלון, אלא גם לטובת שימור וטיפוח הנכסים החשובים להם מכל כיום – ציוני הרייטינג וחוות הדעת באינטרנט.

אורחי בתי מלון מצפים שהחווייה המלונאית שלהם תהיה טובה לפחות כמו בבית (אם לא הרבה יותר). בעידן של היום נוסף גם הנדבך הטכנולוגי שלא היה קיים בעבר. גם אותו הם דורשים כחלק מהחוויה הזו וברמה טובה לפחות כמו בבית. בתי מלון שלא משכילים להתאים את עצמם לתקופה ולאורחים, ימצאו את עצמם די בקרוב – כפחות רלוונטיים.

רוצים לבחון כיצד אתם יכולים להעלות את רייטינג המלון שלכם? 

מוזמנים ליצור עמנו קשר. הקפה עלינו.

[hb_blog_boxes show_read_more=”true” show_excerpt=”true” show_featured_image=”true” orderby=”date” category=”94″ exclude=”5455″]